Bieszczadzki Park Narodowy, październik 2007
Galeria zdjęć Bieszczadzki Park Narodowy

Jesienny wyjazd w polskie Bieszczady podczas "złotej jesieni" planowałem już dawno.
Niestety, w drugiej połowie października aura nie dopisała. Gdzieniegdzie jedynie pozostały kolorowe liście, często padał deszcz lub cała okolica pogrążona była we mgle.


Wyprawa na Spitsbergen 2007

Od kiedy po raz pierwszy w zeszłym roku odwiedziłem Spitsbergen, wiedziałem, że kiedyś będę chciał tam wrócić, aby jeszcze raz zobaczyć bezkresne przestrzenie, potężne lodowce, pasące się renifery, stada ptaków i być może spotkać na swej drodze króla Arktyki - białego niedźwiedzia.
Pod koniec czerwca niespodziewanie trafiła mi się okazja, aby wybrać się tam ponownie. Tym razem jesienią, a zatem z nadzieją na "dobre światło".

Wyprawę na Spitsbergen tradycyjnie połączyliśmy z podróżą po Skandynawii. W pierwszą stronę wraz z dwójką znajomych odwiedziliśmy najpierw Laponię, a następnie dotarliśmy do najdalej wysuniętego skrawka Norwegii - półwyspu Varanger. Potem na czas pobytu na Spitsbergenie samochód został w Tromso. W drodze powrotnej, na początku października został nam prawie tydzień wolnego czasu. Celem podroży była południowa Norwegia.


Słowiński Park Narodowy, lipiec 2007
Galeria zdjęć Słowiński Park Narodowy

Wakacyjny wyjazd do Łeby był okazją, aby ponownie odwiedzić Słowiński Park Narodowy.
Zmienna pogoda i przymglone niebo zmuszały do skupienia się na piaskowych formach - ripplemarkach, choć nie zabrakło także typowo krajobrazowych ujęć.


Dolina Rospudy, czerwiec 2007
Galeria zdjęć Słowiński Park Narodowy

Niesamowite upały zachęcają do jak najszybszego opuszczenia Warszawy. Tym razem celem wyprawy jest po raz kolejny moja ulubiona Suwalszczyzna.
W związku z planowaną budową obwodnicy Augustowa wyruszam do Doliny Rospudy. Może to już jedna z ostatnich chwil, aby zobaczyć to miejsce w nienaruszonym stanie.


"Fotograf Roku" 2007 Związku Polskich Fotografów Przyrody

2 czerwca w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Związku Polskich Fotografów Przyrody - Fotograf Roku 2007.

Moje zdjęcie "Zimowe wrota" zdobyło II miejsce w kategorii "Inne spojrzenie".


Plener fotograficzny "Foto-Przyroda" w Magurskim Parku Narodowym 2007
Galeria zdjęć Magurski Park Narodowy

W połowie maja wyruszam na kolejny plener fotograficzny Foto-Przyroda.pl do Magurskiego Parku Narodowego. Piękne krajobrazy, stare łemkowskie wsie, sympatyczni ludzie i zupełnie odludne tereny.


Biebrzański Park Narodowy, maj 2007
Galeria zdjęć Biebrzański Park Narodowy

Tegoroczny długi majowy weekend spędzam nad Biebrzą w Goniądzu. Okolica przypomina Narwiański Park Narodowy, jednak przestrzenie są tutaj dużo większe. Codziennie przemierzam dziesiątki kilometrów aby znaleźć ciekawy fragment krajobrazu, stare chałupy, przydrożne kapliczki czy łosie szwendające się po podmokłych zaroślach.


Plener fotograficzny "Złoty Groń 2007" Landskapiści
Galeria zdjęć Beskid Śląski

Kolejny plener fotograficzny - Złoty Groń 2007, tym razem zorganizowany przez formację - Landskapiści w miejscowości Istebna. Okolice są dosyć mocno zurbanizowane, można jednak znaleźć tam sporo ciekawych tematów etnograficznych. Po plenerze odwiedzam jeszcze Gorczański Park Narodowy i fotografuję krokusy na górskich polanach.


Narwiański Park Narodowy, kwiecień 2007
Galeria zdjęć Narwiański Park Narodowy

Pod koniec marca po raz pierwszy wyruszam na kilka dni do Narwiańskiego Parku Narodowego.
Otwarte szerokie przestrzenie, które cudem ominęła przeklęta melioracja prowadzona w latach siedemdziesiątych. W wioskach sporo starych drewnianych chałup, a po rzece miejscowi przemieszczają się tradycyjnymi łódkami - pychówkami.
Tutaj przyroda nie zdążyła się jeszcze obudzić po zimowej przerwie, jedynie w lesie pojawiły się pierwsze przylaszczki.


Kampinoski Park Narodowy, kwiecień 2007
Galeria zdjęć Kampinoski Park Narodowy

W końcu nadeszła wiosna, choć z drugiej strony żal mi zimy, której w tym roku praktycznie nie było. Pierwsze cieplejsze dni to okres kilku wypraw do Kampinoskiego Parku Narodowego, do rezerwatu Sieraków oraz nad Wisłę. Naturalne rozlewiska oraz pierwsze kępki zielonej trawy w ciepłych promieniach słońca wyglądają bardzo uroczo i zdecydowanie poprawiają nastrój.


Plener fotograficzny "Foto-Przyroda" w Beskidzie Niskim 2007
Galeria zdjęć Beskid Śląski

Kolejny plener Foto-Przyroda.pl, tym razem w Beskidzie Śląskim a dokładnie na samym szczycie góry, w schronisku na Szrenicy. Dawno nie wodziłem takiej ilości śniegu. W niektórych miejscach można zapaść się do pasa. Przez pierwsze dwa dni jest totalna mgła ograniczająca widoczność do 2 metrów, potem na jeden dzień wychodzi słońce. Jest pięknie.


Plener fotograficzny "Foto-Przyroda" w Ojcowskim Parku Narodowym 2007
Galeria zdjęć Ojcowski Park Narodowy

Pierwszy tegoroczny plener internetowej grupy dyskusyjnej Foto-Przyroda.pl
Tym razem organizatorami są znajomi z Krakowa, a miejsce to Ojcowski Park Narodowy. Niestety pierwszy dzień pobytu to jednocześnie ostatni dzień pogody. O przyrodniczych zdjęciach krajobrazowych można zapomnieć, ale wczesnym wieczorem jest całkiem fajnie :-)
2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002