Kazimierz Dolny, grudzień 2008
Galeria zdjęć Kazimierz Dolny

Kolejne małe poprawki na stronie (większa rozdzielczość zdjęć). Tym razem zdjęcia z Kazimierza Dolnego zrobione kilka lat temu na klasycznym slajdzie. Może nie są już tak wyraźne, a kolory z lekka wyblakłe i odrealnione, lecz mają swój klimat, ciut inny niż zdjęcia z nowoczesnych aparatów cyfrowych.


Gorczański i Ojcowski Park Narodowy, październik 2008
Galeria zdjęć Ojcowski Park Narodowy

W galerii dwie nowe kategorie: Gorczański i Ojcowski Park Narodowy. Gorce po raz pierwszy odkryłem w kwietniu 2007 roku. Potem odwiedziłem je jeszcze dwukrotnie na wiosnę i jesienią tego roku. Ładne tereny ze stosunkowo małą liczbą turystów, a jednocześnie już te prawdziwe góry, gdzie na szlakach wszyscy mówią sobie: cześć.
W Ojcowie byłem już wiele razy, kiedyś nawet na rowerze. Nigdy nie miałem jednak szczęścia do pogody, przeważnie była fatalna i udawało się zrobić jedynie kilka zdjęć. Większość fotografii pochodzi więc z ostatniej październikowej wyprawy. Polecam wszystkim ten w miarę dziki zakątek tuż obok Krakowa, gdzie w niektórych miejscach czas zatrzymał się jeszcze w XIX w.


Album Multico "Lasy Polski"

W ostatnim czasie ukazał się kolejny album wydawnictwa Multico "Lasy Polski", a w nim kilka moich zdjęć. Cytat ze strony wydawcy:

Album "Lasy Polski" pokazuje unikalne w skali Europy bogactwo naszych lasów. Autor tekstu, znawca tematyki leśnej Edward Marszałek prowadzi przez wszystkie najważniejsze typy lasów występujących w Polsce. Wraz z nim odkrywamy ich specyfikę, urodę o różnych porach roku, a także poznajemy rośliny runa i mieszkające tam zwierzęta. Interesujący tekst jest doskonałym uzupełnieniem wspaniałych zdjęć najlepszych polskich fotografików przyrody. Tworzy z nimi prawdziwą ucztę dla oczu i duszy.


Drawieński Park Narodowy, wrzesień 2008
Galeria zdjęć Drawieński Park Narodowy

Pod koniec września po raz pierwszy trafiłem do Drawieńskiego Parku Narodowego. Ciężko sfotografować tak duży obszar w ciągu zaledwie 4 dni i to przy niezbyt korzystnej pogodzie. W każdym razie zapraszam na kilkanaście zdjęć.


impresje
Galeria zdjęć Impresje

Zamieściłem nową kategorię - impresje. Zdjęcia pochodzą z ostatnich kilku lat i w przeważającej części wykonane są techniką podwójnej ekspozycji, na klasycznym slajdzie. Zapraszam:-)


Wigierski Park Narodowy, lipiec 2008
Galeria zdjęć Wigierski Park Narodowy

Pod koniec lipca po ośmiu latach ponownie odwiedziłem Wigierski Park Narodowy. Okazuje się, że i tutaj zawitała turystyka - powstały ogromne kempingi, okazałe pensjonaty, organizowane są liczne spływy kajakowe. Samo jezioro jednak się nie zmieniło, nadal jest dzikie, a miejscami wręcz zarosło.


Wystawa fotografii "Wisła - ostatnia taka rzeka Europy"

W dniach 15 - 31 sierpnia odbędzie się plenerowa wystawa fotografii pt. "Wisła - ostatnia taka rzeka Europy" , na której prezentowanych bedzie m.in. kilkanaście moich zdjęć.

Wystawa jest elementem kampanii promującej budowę Wiślanej Trasy Rowerowej, niezależnej od ruchu zmotoryzowanych, bezpiecznej drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wisły, poprowadzonej głównie szczytami wałów przeciwpowodziowych. Takie wytyczenie trasy spowoduje bliższy kontakt z rzeką, która dla większości turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości jest zasłonięta wałami i praktycznie niedostępna. Wiślana Trasa Rowerowa jako narodowy produkt Wisła - ostatnia taka rzeka Europy turystyczny ma szansę stać się atrakcją na skalę europejską.
Wystawa prezentowana będzie w dziewięciu miastach położonych nad Wisłą oraz w Bielsku-Białej (poniżej kalendarz i program). Jesienią pokazana będzie w Sejmie RP, Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz podczas światowej konferencji klimatycznej ONZ w Poznaniu.


Plener fotograficzny "Foto-Przyroda" na Roztoczu 2008
Galeria zdjęć Roztocze

Pod koniec maja odbył się kolejny plener z listy dyskusyjnej Foto-Przyroda.pl, tym razem na Roztoczu.
Zwykle plenery mają charakter towarzyski i raczej rzadko udaje się zrobić sensowne zdjęcia :-) Tym razem jednak zarówno pogoda, jak i krajobrazy dopisały. Po raz pierwszy miałem okazję obejrzeć najładniejszego polskiego storczyka - obuwika.


Konkurs fotograficzny "Parki Narodowe" 2008

W konkursie Parki Narodowe organizowanym przez Kampinoski Park Narodowy moje zdjęcie "Chaos" zdobyło Nagrodę Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego, drugie zaś - "Jak dawniej" otrzymało wyróżnienie.


2 lipca 2008

W Izabelinie pod Warszawą odbył się festiwal Foto Natura, czyli coroczne roztrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na Fotografa Roku 2008 Związku Polskich Fotografów Przyrody. Miałem okazję być przewodniczącym jury. Wyników szukajcie na stronie ZPFP.


Poleski Park Narodowy, maj 2008
Galeria zdjęć Poleski Park Narodowy

Kolejna mała wyprawa to Poleski Park Narodowy. Oprócz przyrody i dzikich krajobrazów celem miały być także okoliczne wsie z tradycyjną zabudową. Niestety tym razem pogoda zupełnie nie dopisała, a co gorsze odniosłem wrażenie, że klimatyczne wioski zatraciły już swój charakter. Choć mam nadzieję, że wszystkiego jeszcze nie zobaczyłem. Może ktoś podpowie jakieś ciekawe miejsce w okolicy? :-)


Plener fotograficzny "Foto-Przyroda" w Beskidzie Niskim 2008
Galeria zdjęć Beskid Niski

W drugim tygodniu maja wyruszyłem na plener zorganizowany przez znajomych z listy dyskusyjnej Foto-Przyroda.pl. Po drodze zahaczyłem jeszcze raz o Góry Świętokrzyskie na małą sesję na Świętym Krzyżu, a potem celem był Beskid Niski. Pogoda sprzyjała i przeważnie o świcie jak i wieczorami światło dopisało. Po zeszłorocznych wyprawach w okolice leżącego tuż obok Magurskiego P.N. trochę się zawiodłem, ale ...


Świętokrzyski Park Narodowy, maj 2008
Galeria zdjęć Świętokrzyski Park Narodowy

Długi weekend majowy spędziłem w Górach Świętokrzyskich. Na szlakach jak co roku tłumy turystów. Miło jednak po kilku latach ponownie wejść na Łysicę, pojeździć po okolicznych wioskach i popatrzeć na ciągnące się w nieskończoność, poprzecinane w prostokąty małe poletka.


Narwiański Park Narodowy, kwiecień 2008
Galeria zdjęć Narwiański Park Narodowy

Koniec kwietnia przynosi zdecydowana poprawę pogody. W końcu przyszła wiosna. Nie mogąc już dłużej wysiedzieć w Warszawie wyruszam na kilka dni nad Narew.


Marcowe Mazowsze i Biebrzański Park Narodowy
Galeria zdjęć Mazowsze

W tym roku "listopadowa aura" trwała cztery miesiące, a szaro - bure dni coraz bardziej zaczęły mnie dołować.
W końcu w połowie lutego na Mazowsze zawitała zima i wyszło słońce. Zimowa radość trwała jednak tylko kilka dni. Zrobiłem mały rekonesans po Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

Pod koniec lutego wraz ze znajomymi zorganizowaliśmy mini plener w Biebrzańskim Parku Narodowym. Miały być łosie, rozlewiska i wielkie stada ptaków. Niestety pogoda nie dopisała, a zbliżający się huragan skłonił nas do wcześniejszego zakończenia pleneru.

Początek marca to typowe przedwiośnie. Wiosenne śnieżyce na przemian z bezchmurnym niebem były okazją aby odwiedzić Kampinoski Park Narodowy. Pod koniec marca zrobiło się cieplej, częściej wychodziło słońce i pojawiły się poranne mgły. Zrobiłem małą sesję w dolinie Wkry oraz w Kampinosie.


Szkocja 2005
Galeria zdjęć Szkocja

Niestety zima jak na razie nie dopisała, pogoda zniechęca do fotografowania, a zwłaszcza do jakiejkolwiek dalszej wyprawy. Przy okazji małych porządków na stronie postanowiłem odświeżyć (poprawiona jakość, większa rozdzielczość) galerię zdjęć ze Szkocji. Zapraszam więc na odgrzewane kotlety, czyli Szkocja 2005 r :-)
2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002