Wystawa fotograficzna Związku Polskich Fotografów Przyrody "Skarby polskiej przyrody"

W siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38 można obejrzeć zbiorową wystawę członków ZPFP pt. „Skarby polskiej przyrody", na którą składa się 50 fotografii pokazujących piękno polskiej przyrody, od krajobrazu po makrofotografię.

Wystawa będzie czynna do końca grudnia 2010 r. Serdecznie zapraszam.


Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury" 2010 ZPFP
Wizje Natury 2010 - Związek Polskich Fotografów Przyrody

W najbliższy weekend w dniach 27 – 28 listopada 2010 r. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „WIZJE NATURY” 2010 organizowany przez Polski Związek Fotografów Przyrody.

Impreza odbędzie się w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, przy ul. Tetmajera 38. Wstęp wolny.


Ministerstwo Środowiska wstrzymało odstrzał łosi

22 listopada 2010 r.
Pod wpływem protestów Ministerstwo Środowiska postanowiło wstrzymać odstrzał łosi. Niestety decyzja obowiązywać będzie dopiero od środy 24 listopada. Do chwili obecnej zastrzelono 42 z planowanych 90 zwierząt.


Nie zabijajcie nam łosi
Nie zabijajcie nam łosi

Listopad 2010 r.
Podłamałem się... Ministerstwo Środowiska wydało zgodę na odstrzał łosi w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Te chronione od wielu lat futrzaki przyzwyczajone są do obecności ludzi i często można podejść do nich dosłownie na parę metrów. To tak jakby strzelać do krów na pastwisku. To zwykła rzeź...


Park Narodowy Ujście Warty, kwiecień 2010
Galeria zdjęć Park Narodowy Ujście Warty

Zachęcam do obejrzenia nowych zdjęć, tym razem z zachodnich rubieży naszego kraju - z Parku Narodowego Ujście Warty. Tegoroczna wiosna była wyjątkowo słoneczna i ciepła, a Warta po wiosennych powodziach szeroko rozlała się po łąkach.


Vie dell'Es, sierpień 2010
Vie dell'Est - 8/2010

Moje zdjęcia ukazały się we włoskim magazynie "Vie dell'Est" (Drogi na Wschód) w artykule Polska ginąca. Czasopismo promuję Centralną i Wschodnią Europę oraz zachęca do podróżowania.


"Ty decydujesz" - Białowieski Park Narodowy
Ty decydujesz

Dodałem kilka zaległych, zimowych zdjęć z Puszczy Białowieskiej.

Przy okazji zachęcam do odwiedzenia strony "Ty Decydujesz" i przyłączenia się do akcji mającej na celu zmianę przepisów i m.in. doprowadzenie do powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego.


Dolina Środkowej Wisły, 2005-2009
Galeria zdjęć Dolina Środkowej Wisły

Zapraszam do nowej galerii (zdjęcia z poprzednich lat), do jednego z moich ulubionych miejsc, nad Dolinę Środkowej Wisły. To unikatowy obszar, który już kilka lat temu miał uzyskać status parku krajobrazowego, a nawet narodowego. Niestety z powodu protestów rad gmin projekt cały czas był blokowany. Jednym z argumentów przeciwników utworzenia parku było ograniczenie przestrzeni dla rozwoju gmin... Myślę, że teraz, po kolejnej powodzi, pomysł dalszej zabudowy naturalnych terenów zalewowych jest już całkiem, jakby to powiedzieć - niedorzeczny...
Polecam linki:


Wystawa Okręgu Mazowieckiego ZPFP -Koneser, czerwiec 2010
OM ZPFP - facebook

Serdecznie zapraszam na zbiorową wystawę fotografii przyrodniczej Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Zdjęcia prezentowane będą podczas targów fotograficznych Fotopolis EXPO w dniach 11 – 13 czerwca 2010 r. w Centrum Kultury w dawnej Wytwórni Wódek KONESER w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej 27/31.
Na wystawie będzie można obejrzeć także moje zdjęcia.


XI edycja konkursu fotograficznego "Parki Narodowe"
Kampinoski Park Narodowy

Wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej oraz polskich parków narodowych serdecznie zapraszam na wystawę pokonkursową XI edycji konkursu fotograficznego "Parki Narodowe".
Otwarcie wystawy odbędzie się 29 kwietnia br. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, ul. Tetmajera 38. Wystawa będzie czynna do końca czerwca 2010 r. Informacje o kolejnych miejscach wystawiania będą zamieszczane na stronie internetowej:


Wyprawa do Azji
Galeria zdjęć Wietnam

W galerii pojawiły się długo oczekiwane fotografie z zeszłorocznej wyprawy do Azji. Tym razem przygotowanie zdjęć trwało wyjątkowo długo ale w końcu są :-)
Zapraszam więc do Kambodży i Wietnamu.

Dla osób zainteresowanych szczegółami lub planujących wyprawę w tamte rejony przypominam o blogu:


profil na Facebook

Powstało konto Adam J. Ławnik - krajobrazy, fotografia przyrodnicza na Facebooku. Zamieszczane tam będą informacje o nowościach a także zdjęcia, relacje i wydarzenia nie publikowane na stronie.
Serdecznie zapraszam do polubienia profilu :-)


Poleski Park Narodowy, październik 2009
Galeria zdjęć Poleski Park Narodowy

Po ostatnich aktualizacjach, w galerii prezentowanych jest już ponad 1000 zdjęć. Zachęcam do odwiedzania strony i śledzenia pojawiających się nowości :-)

Tym razem fotografie z Poleskiego Parku Narodowego. Zdjęcia pochodzą z dwóch wyjazdów, jednego wiosennego, a drugiego w szczycie sezonu "krajobrazowego", czyli na jesieni. Dobre światło, jak to zwykle bywa, dopisało jedynie przez kilka godzin. Z pewnością więc odwiedzę jeszcze kiedyś ten piękny zakątek naszego kraju.


Park Narodowy Bory Tucholskie, październik 2009
Galeria zdjęć Park Narodowy Bory Tucholskie

Zapraszam na kilkanaście jesiennych zdjęć z Parku Narodowego Bory Tucholskie. Fotografie pochodzą z krótkiego, trzydniowego wyjazdu więc nie jest ich zbyt wiele :-) Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić to miejsce w najbliższym czasie i uzupełnić o nowe zdjęcia.
2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002