Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2012

Chciałbym życzyć wszystkim pogodnych Świąt oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku 2012!


Kazimierz Dolny, wrzesień 2011
Galeria zdjęć Kazimierz Dolny

Tym razem mała aktualizacja w galerii - Kazimierz Dolny. Kilka nowych zdjęć jest wymieszanych ze starymi fotografiami zrobionymi jeszcze na slajdach. Najstarsze zdjęcia mają już ponad 8 lat.


Planowana wyprawa do Argentyny i Chile

Są miejsca na ziemi, które zawsze chciałem zobaczyć. Jednym z nich jest południowa Argentyna i Chile.

Kilka dni temu otrzymałem niespodziewaną propozycję wzięcia udziału w wyprawie fotograficznej, której celem będzie eksploracja Fitz Roy, Południowego Lądolodu Patagońskiego oraz Torres del Paine w Patagonii.

Organizatorem wyjazdu jest znany fotograf i podróżnik - Łukasz Kuczkowski

Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji na stronie Patagonia 2012 oraz na Facebooku.


VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej WIZJE NATURY 2011
Wizje Natury 2011 - Związek Polskich Fotografów Przyrody

W dniach 19-20 listopada 2011 r. odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „WIZJE NATURY” 2011 zorganizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy.

Podczas festiwalu rozstrzygnięty zostanie konkurs na Fotografa Roku 2011. Tak jak w poprzednich latach (2008 i 2009r.) miałem zaszczyt uczestniczyć w wyborze zdjęć, pełniąc funkcję przewodniczącego jury. Niedługo na stronie ZPFP pojawią się pełne wyniki konkursu.

Impreza odbędzie się w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38. Wstęp wolny.


Woliński Park Narodowy, lipiec 2011
Galeria zdjęć Woliński Park Narodowy

Kiedyś po powrocie z zagranicznych wojaży pomyślałem, że powinienem skupić się na fotografowaniu polskiej przyrody. Wybór padł na tereny oficjalnie uznane za najbardziej wartościowe czyli polskie parki narodowe.
Pierwszy był Słowiński, potem Magurski a w międzyczasie Kampinoski PN. Z każdym rokiem na stronie pojawiały się kolorowe ikonki kolejnych parków.

W założeniu chciałem przedstawić te tereny w sposób inny niż znany z wyblakłych pocztówek sprzedawanych razem z plastikowymi pamiątkami w wypoczynkowych miejscowościach. Zależało mi aby odrzucić stereotyp szkolnej wycieczki idącej ścieżką, w środku dnia wzdłuż pomazanych drzew z kolorowym oznaczeniem szlaku...
Podstawą miały być zdjęcia wykonane o nietypowej porze, w możliwie najlepszym, zaskakującym oświetleniu, niekoniecznie przedstawiające najbardziej znane miejsca.

Z czasem temat okazał się jednak trudniejszy niż przypuszczałem i niedługo minie dziesięć lat od wykonania pierwszych zdjęć. Choć objechałem już wszystkie polskie parki to jak na razie nie udało się zrealizować planu i co gorsze nie widać jego końca :-)

Największą przeszkodą jest pogoda. Często jedzie się kilkaset kilometrów w jedną stronę a na miejscu zamiast zapowiadanej słonecznej pogody na niebie zalega gęsta warstwa chmur.
Są jednak dni gdy całą okolicę niespodziewanie przykryje mgła połączona z szadzią lub gdy tuż przed wschodem słońca kolor chmur przybierze intensywnie czerwony kolor. Niesamowite są też letnie fronty gdy w słoneczny dzień nadciągają burzowe chmury a potem po intensywnej ulewie znowu wychodzi słońce a na niebie pojawia się tęcza.
Właśnie ta nieprzewidywalność i zagadkowość pogody dostarcza najwięcej emocji a zarazem przynosi najlepsze efekty zdjęciowe.

Po tym przydługim wstępie zapraszam na kolejne zdjęcia z Wolińskiego Parku Narodowego. Z pewnością jeszcze nie ostatnie z tego miejsca :-)


Białoruś
Galeria zdjęć Białoruś

Po wakacyjnej przerwie zapraszam na krótki reportaż z wiosennego wyjazdu na Białoruś.


Wystawa zdjęć w Poznaniu

W dniach 8-9 września 2011 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się zbiorowa wystawa zdjęć zorganizowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Wystawa odbędzie się przy okazji dwóch wydarzeń: Stałej Konferencji Władz Lokalnych i Regionalnych Komitetu Regionów na rzecz Partnerstwa Wschodniego oraz posiedzenia Prezydium Komitetu Regionów. Jej celem jest promocja Wielkopolski oraz działalności WBPiCAK.
Na wystawie znajdą się m.in. moje fotografie. Serdecznie zapraszam.


Album fotograficzny 102 skarby polskiej przyrody

Ukazał się kolejny album wydawnictwa Multico pt. "102 skarby polskiej przyrody", a w nim m.in. moje fotografie. Cytat ze strony wydawcy:

Książka prezentuje wszystko co w polskiej przyrodzie najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe. Najpiękniejsze szczyty i panoramy, dzikie rzeki, pierwotne puszcze i chronione lasy, najbardziej urokliwe jeziora i wodospady, najciekawsze formy skalne, tajemnicze grzęzawiska, unikatowe rezerwaty roślinne i zwierzęce ostoje. Takie też są działy.
Naszej Oficynie od początku istnienia przyświeca idea propagowania bogactwa i piękna Polskiej Przyrody. Książka ta jest zaś podsumowaniem wieloletniej fascynacji naszych autorów i pracowników Polską Przyrodą i doskonale wpisuje się w przyświecające nam hasło przewodnie “Kocham Polską Przyrodę”.


FANTADIA 2011 w Asolo, we Włoszech
Fantiada

4 czerwca, w ramach festiwalu FANTADIA w malowniczym Asolo we Włoszech, w Teatro Duse na tamtejszym zamku zobaczyć będzie można pokaz zdjęć 12 członków Związku Polskich Fotografów Przyrody pt. "Lost in the MISTery".
Pomysł i realizacja Ireneusz Graff. W diaporamie wykorzystane zostały m.in. moje fotografie.


Białowieski Park Narodowy, październik 2010
Galeria zdjęć Białowieski Park Narodowy

Zapraszam na kilka jesiennych zdjęć z Puszczy Białowieskiej.


Polska Wschodnia, 2005-2010
Galeria zdjęć Podlasie

Chałupy kryte strzechą, wiadra na płotach, przydrożne kapliczki i stare wiatraki. Polska Wschodnia - obrazy które znikają z dnia na dzień lub już nie istnieją. Zapraszam na serię fotografii z lat 2005-2010.


Bieszczady, luty 2010
Galeria zdjęć Bieszczady

Zapraszam na kolejne zdjęcia z Bieszczadów. Tym razem mniej przyrody a więcej etnografii.


M jak mieszkanie

W najnowszym numerze miesięcznika "M jak mieszkanie" 2/2011 ukazał się artykuł napisany przez projektantkę wnętrz Aleksandrę Laudańską.

W projekcie swojej nowoczesnej kuchni wykorzystała jedno z moich zdjęć jako fototapetę na całą ścianę.


Poznańskie Dni Fotografii 2011

W najbliższą sobotę 15 stycznia 2011 r. odbędzie się impreza zorganizowana przez Okręg Wielkopolski ZPFP - „Poznańskie Dni Fotografii”.
W programie jest wiele ciekawych prezentacji oraz finał konkursu fotografii przyrodniczej pt. "Przyroda w obiektywie" w którym miałem zaszczyt uczestniczyć w wyborze zdjęć, pełniąc funkcję przewodniczącego jury.


Bieszczadzki Park Narodowy, luty 2010
Galeria zdjęć Bieszczadzki Park Narodowy

Chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, a przede wszystkim dużo wolnego czasu na ciekawe podróże w nieznane :-)

Zapraszam do obejrzenia nowej galerii z Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Większość zdjęć pochodzi z dwóch wypraw: jesiennej i zimowej.
2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002