Wyprawa do Macedonii
Galeria zdjęć Macedonia

Od kilku lat jestem zafascynowany Bałkanami. Pomimo gigantycznych upałów, tumanów kurzu w powietrzu i ostrego światła od świtu do zmierzchu, ten rejon Europy ma swój unikalny klimat.

Czas płynie tam wolno, także w gwarnych miastach. Ludzie są sympatyczni i pogodni, a jedzenie ma niezapomniany smak, zwłaszcza pyszne sery oraz warzywa i owoce dojrzewające w południowym słońcu.

Zapraszam do nowej galerii z Macedonii :-)


Park Narodowy Gór Stołowych 2009-2016
Galeria zdjęć Park Narodowy Gór Stołowych

Zapraszam do uaktualnionej galerii z Parku Narodowego Gór Stołowych.

Znajdziecie trochę nowych jesiennych i zimowych ujęć a wszystkie stare zdjęcia są lekko skorygowane kolorystycznie i mają znacznie większą rozdzielczość.


Kazimierz Dolny 2003-2017
Galeria zdjęć Kazimierz Dolny

Zapraszam na nowe zdjęcia z Kazimierza Dolnego.

W galerii znajdziecie ujęcia z początku tego roku oraz archiwalne kadry uchwycone jeszcze na slajdach :-)


Podlasie 2006-2016
Galeria zdjęć Podlasie

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na wyjazd, na koniec lata to polecam Podlasie.
To magiczny rejon w którym wciąż można trafić na oryginalne drewniane chałupy ze zdobionymi okiennicami, ciekawe kościoły czterech wyznań i ostatnio coraz rzadsze - po prostu zwykłe, piaszczyste drogi ;-)

W galerii znajdziecie stare zdjęcia z galerii Polska Wschodnia oraz nie publikowane ujęcia z ostatnich kilku lat. Zdjęcia są opisane co mam nadzieję ułatwi Wam wędrówki.


Białowieskie Dni Kultury Pokoju 2017

W dniach 11-13 sierpnia 2017 roku odbyły się Białowieskie Dni Kultury Pokoju 2017 - "Czym jest dobro wspólne chronić" i było dedykowane pamięci Janusza Korbela.

Jednym z punktów imprezy była prezentacja pt. "Turnicki Park Narodowy i jego problemy" w której wziąłem udział wraz z Pawłem Średzińskim.

Polecam odwiedzić tę świetną imprezę w przyszłym roku :-)


Wietnam - wakacyjna inspiracja :-)
Galeria zdjęć Wietnam

Azja jest niesamowita. To miejsce, gdzie unijne przepisy są abstrakcją, a kultura jest zupełnie inna od naszej. Gwar na ulicach miast, a zarazem błogi spokój na ciągnących się po horyzont ryżowych polach, tonących w plastycznym świetle. W Azji jest najsmaczniejsze jedzenie na świecie i powietrze ma inny zapach - polecam się tam wybrać.

A na razie zapraszam do odświeżonej galerii z Wietnamu :-)


Kambodża - wakacyjna inspiracja :-)
Galeria zdjęć Kambodża

Gdybyście nie mieli jeszcze pomysłu na spędzenie wakacji, to polecam zajrzeć do odświeżonej po kilku latach galerii z Kambodży.

Jak zwykle, wszystkie zdjęcia są w większej rozdzielczości oraz pojawiło się kilka niepublikowanych wcześniej kadrów :-)


Woliński Park Narodowy 2009-2015
Galeria zdjęć Woliński Park Narodowy

Przed wakacjami zapraszam nad Morze Bałtyckie do Wolińskiego Parku Narodowego.

W galerii pojawiło się kilka nowych zdjęć znad Bałtyku, spod najwyższych klifów oraz seria zdjęć z niesamowitego lasu o charakterze naturalnym. Niektóre fotografie przeleżały na dysku ponad 3 lata ale nic nie straciły na swojej aktualności ;-)


NIE dla dewastacji Puszczy Białowieskiej!

Puszcza Białowieska jako jedyna w Polsce znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO i została tam wpisana z uwagi na zachodzące procesy naturalne w lesie.
Wraz z Puszczą Karpacką należy do najbardziej wartościowych przyrodniczo miejsc, które na wielu obszarach stanowią lasy o charakterze naturalnym, co jest ewenementem na skalę światową.

Ideą, która przyświeca od lat przyrodnikom, jest aby cały teren Puszczy Białowieskiej został wyłączony z gospodarki leśnej i stał się parkiem narodowym.
Niestety, obecne działania rządu i Ministra Środowiska Jana Szyszki, pod pozorem walki z kornikiem, przekształcają ten las w kolejną plantację desek - zwykły gospodarczy las, jaki spotkać można w całym kraju. Poczynania te wywołują oburzenie i zdecydowany sprzeciw przyrodników i przedstawicieli świata nauki na całym świecie.

Polecam z uwagą obejrzeć wykłady (linki są pod spodem) zarejestrowane przeze mnie podczas konferencji, która odbyła się 21 marca 2017 r. w Sejmie oraz wcześniejszy materiał przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego.


Moje fotografie z Puszczy Białowieskiej zostały wykorzystane przez organizacje ekologiczne - Greenpeace, WWF, Client Earth oraz znalazły się w materiałach promujących ochronę Puszczy Białowieskiej w Polsce i za granicą.
W zeszłym roku nagrałem też krótki filmik, który był protestem przeciwko wycinkom. Przez rok dotarł on do 3 mln odbiorców na Facebooku.

Mam nadzieję, że uda się zatrzymać te nierozsądne działania i ocalić to wyjątkowe miejsce - las o charakterze naturalnym - dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej »


Suwalszczyzna 2002-2016
Galeria zdjęć Suwalszczyzna

Zapraszam do mocno odświeżonej galerii z Suwalszczyzny, gdzie znajdziecie sporo nowych zdjęć.

Suwalszczyzna zawsze należała do moich ulubionych miejsc w Polsce.Kiedyś jeździłem tam co roku, a szczególnym sentymentem darzyłem
Suwalski Park Krajobrazowy. Martwiłem się wtedy, że za jakiś czas region ten bardzo rozwinie się turystycznie, w negatywnym tego słowa znaczeniu - na malowniczych wzgórzach pojawią się nowe domy, a nad jeziorami powstaną plaże i sklepiki.

Na szczęście tak się nie stało. Jeśli szukacie więc miejsca, w którym chcielibyście odpocząć w ciszy i spokoju, to polecam odwiedzić Suwalszczyznę :-)


Biebrzański Park Narodowy 2007-2016
Galeria zdjęć Biebrzański Park Narodowy

W galerii znad Biebrzy kilka nowych, wczesnowiosennych kadrów :-)


Białoruś - nie publikowane zdjęcia
Galeria zdjęć Białoruś

Po 6 latach postanowiłem odświeżyć galerię zdjęć z Białorusi oraz dodałem ponad 20 nie publikowanych wcześniej fotografii.

Serdecznie zapraszam na wczesnowiosenne, sielskie krajobrazy :-)


Duchowe życie zwierząt
Duchowe życie zwierząt - Wydawnictwo Otwarte

Większość z Was zapewne zetknęła się z odkrywczym i fascynującym bestsellerem - "Sekretne Życie Drzew".
Tym razem gorąco polecam sięgnąć po kolejną książkę Petera Wohllebena - "Duchowe życie zwierząt", aby przekonać się, jak fascynujący jest świat zwierząt!

W książce znajdziecie kilka moich fotografii.


Białowieski Park Narodowy 2006-2016
Galeria zdjęć Białowieski Park Narodowy

Zapraszam na dużą aktualizację do galerii z Puszczy Białowieskiej.

Zdjęcia oznaczone są jako Białowieski Park Narodowy lecz spora część z nich została zrobiona poza parkiem. Puszcza Białowieska to wyjątkowy las na skalę światową, który jako jedyne miejsce w Polsce znalazł się na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO.
Niestety cały czas jest eksploatowany gospodarczo i wycina się w nim wielkie drzewa :-(

Mam wielką nadzieję, że w końcu przyjdzie taki czas, że cały ten obszar Puszczy Białowieskiej zostanie objęty parkiem narodowym.


Park Narodowy Ujście Warty 2010-2013
Galeria zdjęć Park Narodowy Ujście Warty

Zapraszam do odświeżonych zdjęć z najmłodszego polskiego parku narodowego - Ujścia Warty, który powstał w 2001 roku.
W galerii znajdziecie wczesnowiosenne rozlewiska czyli temat zupełnie na czasie ;-)


Tatrzański Park Narodowy 2011-2016
Galeria zdjęć Tatrzański Park Narodowy

W galerii z Tatr sporo nowych zdjęć, m. in. zimowe krajobrazy oraz wiosenne ujęcia krokusów. Zapraszam :-)

A przy okazji na tegoroczne krokusy polecam Wam wybrać się w pobliskie Gorce. Tam także krokusów jest pod dostatkiem, widoki piękne i nie ma korków jak przy parkingu do Doliny Chochołowskiej :-)


Mazowsze 2003-2016
Galeria zdjęć Mazowsze

W galerii Mazowsze pojawiło się sporo nowych zdjęć :-)

To jedna z najstarszych i chyba najbardziej​ ​różnorodnych w swej tematyce​ ​galerii. Znajdują się tutaj wymieszane zdjęcia z wielu lat a najstarsze z nich pochodzą z 2003 roku i były wykonane jeszcze na slajdach.

Niestety część miejsc już nie istnieje a kolejne zapewne przestaną istnieć w najbliższym czasie...


I Festiwal Fotografii i Filmu "Dzikie jest piękne"
I Festiwal Fotografii i Filmu

Serdecznie zapraszam jako współorganizator na I Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego Ursa Maior „Turnicki Park Narodowy – Brama do Bieszczad”.

Impreza odbędzie 2 - 3 maja 2017 roku w Galerii Sztuki Ursa Maior w Bieszczadach w Uhercach Mineralnych 122A.


Do zobaczenia :-)


Włoskie Dolomity
Galeria zdjęć Włochy Dolomity

Tym razem zapraszam na wędrówkę w wysokie, włoskie Dolomity :-)
To ścisłe, światowe TOP 10 dla fotografów krajobrazu. Niesamowite widoki a jednocześnie bardzo duża dostępność gór ze względu na liczne drogi oraz wysoko położone schroniska górskie.
Oprócz krajobrazów na szlakach można zaobserwować wiele gatunków ptaków oraz sympatyczne świstaki ;-)


Zimowe Karkonosze 2011-2016
Galeria zdjęć Karkonoski Park Narodowy

W galerii Karkonoski Park Narodowy znalazło się jeszcze kilka zimowych zdjęć z poprzednich lat. Zapraszam :-)


Plecak dla fotografa i podróżnika

Fotografując i podróżując, mamy określone wymagania co do bagażu. Z jednej strony chcemy, aby nasz cenny sprzęt był dobrze chroniony, żeby był do niego łatwy i szybki dostęp, a z drugiej strony chcielibyśmy, aby znalazło się w nim miejsce nie tylko na sprzęt fotograficzny, dodatkowy polar, ale także na sprzęt turystyczny – matę, namiot oraz coś do jedzenia.

czytaj więcej »


Ukraina 2015-2016
Galeria zdjęć Ukraina

Witam serdecznie w Nowym Roku i zapraszam na Ukrainę :-)
W galerii pojawiły się zdjęcia z zeszłorocznej wyprawy w Karpaty. Nowe fotografie są na końcu galerii i są dodatkiem do wcześniejszych ujęć z 2015 r.

Miłego oglądania i polecam wycieczkę w te rejony - to ostatnie momenty aby zobaczyć autentyczne wsie, które momentami są jak z obrazów z XIX wieku.
2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002