Magurski Park Narodowy 2007-2017
Galeria zdjęć Magurski Park Narodowy

Kontynuując temat zimowych zdjęć tym razem zapraszam do galerii z Magurskiego Parku Narodowego. Puszcza Karpacka jest cudowna o każdej porze roku :-)


Babiogórski Park Narodowy 2012-2017
Galeria zdjęć Babiogórski Park Narodowy

Zapraszam na nowe, mocno zaśnieżone a czasami mgliste zimowe zdjęcia z Masywu Babiej Góry ;-)


Gorczański Park Narodowy 2007-2017
Galeria zdjęć Gorczański Park Narodowy

Zapraszam do uzupełnionej o kilka zimowych zdjęć galerii z Gorczańskiego Parku Narodowego ;-)


Beskid Niski 2003-2017
Galeria zdjęć Beskid Niski

Beskid Niski to jeden z najbardziej klimatycznych regionów w Polsce. Na pofałdowanym i stosunkowo mało zaludnionym obszarze zachowało się wiele zabytków świadczących o burzliwych dziejach i wielokulturowości tych terenów. To rejon, gdzie wciąż możemy rozbić się na dziko i wykąpać w rzece płynącej w swoim naturalnym korycie.

W wielu miejscach, gdzie kiedyś były pola, obecnie, w wyniku sukcesji naturalnej, wyrasta las o charakterze naturalnym. Wędrując po zarośniętych łąkach czy w dolinach potoków, można znaleźć stare studnie, podmurówki domów, a w lasach niedzisiejsze, zagubione cmentarze.
To właśnie te elementy stanowią o oryginalności i unikatowości tych ziem, są wartością na skalę europejską.

Zapraszam do galerii, gdzie oprócz nowych fotografii znajdziecie także zdjęcia sprzed lat, wykonane jeszcze na slajdach.


Wyprawa do Macedonii
Galeria zdjęć Macedonia

Od kilku lat jestem zafascynowany Bałkanami. Pomimo gigantycznych upałów, tumanów kurzu w powietrzu i ostrego światła od świtu do zmierzchu, ten rejon Europy ma swój unikalny klimat.

Czas płynie tam wolno, także w gwarnych miastach. Ludzie są sympatyczni i pogodni, a jedzenie ma niezapomniany smak, zwłaszcza pyszne sery oraz warzywa i owoce dojrzewające w południowym słońcu.

Zapraszam do nowej galerii z Macedonii :-)


Park Narodowy Gór Stołowych 2009-2016
Galeria zdjęć Park Narodowy Gór Stołowych

Zapraszam do uaktualnionej galerii z Parku Narodowego Gór Stołowych.

Znajdziecie trochę nowych jesiennych i zimowych ujęć a wszystkie stare zdjęcia są lekko skorygowane kolorystycznie i mają znacznie większą rozdzielczość.


Kazimierz Dolny 2003-2017
Galeria zdjęć Kazimierz Dolny

Zapraszam na nowe zdjęcia z Kazimierza Dolnego.

W galerii znajdziecie ujęcia z początku tego roku oraz archiwalne kadry uchwycone jeszcze na slajdach :-)


Podlasie 2006-2016
Galeria zdjęć Podlasie

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na wyjazd, na koniec lata to polecam Podlasie.
To magiczny rejon w którym wciąż można trafić na oryginalne drewniane chałupy ze zdobionymi okiennicami, ciekawe kościoły czterech wyznań i ostatnio coraz rzadsze - po prostu zwykłe, piaszczyste drogi ;-)

W galerii znajdziecie stare zdjęcia z galerii Polska Wschodnia oraz nie publikowane ujęcia z ostatnich kilku lat. Zdjęcia są opisane co mam nadzieję ułatwi Wam wędrówki.


Białowieskie Dni Kultury Pokoju 2017

W dniach 11-13 sierpnia 2017 roku odbyły się Białowieskie Dni Kultury Pokoju 2017 - "Czym jest dobro wspólne chronić" i było dedykowane pamięci Janusza Korbela.

Jednym z punktów imprezy była prezentacja pt. "Turnicki Park Narodowy i jego problemy" w której wziąłem udział wraz z Pawłem Średzińskim.

Polecam odwiedzić tę świetną imprezę w przyszłym roku :-)


Wietnam - wakacyjna inspiracja :-)
Galeria zdjęć Wietnam

Azja jest niesamowita. To miejsce, gdzie unijne przepisy są abstrakcją, a kultura jest zupełnie inna od naszej. Gwar na ulicach miast, a zarazem błogi spokój na ciągnących się po horyzont ryżowych polach, tonących w plastycznym świetle. W Azji jest najsmaczniejsze jedzenie na świecie i powietrze ma inny zapach - polecam się tam wybrać.

A na razie zapraszam do odświeżonej galerii z Wietnamu :-)


Kambodża - wakacyjna inspiracja :-)
Galeria zdjęć Kambodża

Gdybyście nie mieli jeszcze pomysłu na spędzenie wakacji, to polecam zajrzeć do odświeżonej po kilku latach galerii z Kambodży.

Jak zwykle, wszystkie zdjęcia są w większej rozdzielczości oraz pojawiło się kilka niepublikowanych wcześniej kadrów :-)


Woliński Park Narodowy 2009-2015
Galeria zdjęć Woliński Park Narodowy

Przed wakacjami zapraszam nad Morze Bałtyckie do Wolińskiego Parku Narodowego.

W galerii pojawiło się kilka nowych zdjęć znad Bałtyku, spod najwyższych klifów oraz seria zdjęć z niesamowitego lasu o charakterze naturalnym. Niektóre fotografie przeleżały na dysku ponad 3 lata ale nic nie straciły na swojej aktualności ;-)


NIE dla dewastacji Puszczy Białowieskiej!

Puszcza Białowieska jako jedyna w Polsce znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO i została tam wpisana z uwagi na zachodzące procesy naturalne w lesie.
Wraz z Puszczą Karpacką należy do najbardziej wartościowych przyrodniczo miejsc, które na wielu obszarach stanowią lasy o charakterze naturalnym, co jest ewenementem na skalę światową.

Ideą, która przyświeca od lat przyrodnikom, jest aby cały teren Puszczy Białowieskiej został wyłączony z gospodarki leśnej i stał się parkiem narodowym.
Niestety, obecne działania rządu i Ministra Środowiska Jana Szyszki, pod pozorem walki z kornikiem, przekształcają ten las w kolejną plantację desek - zwykły gospodarczy las, jaki spotkać można w całym kraju. Poczynania te wywołują oburzenie i zdecydowany sprzeciw przyrodników i przedstawicieli świata nauki na całym świecie.

Polecam z uwagą obejrzeć wykłady (linki są pod spodem) zarejestrowane przeze mnie podczas konferencji, która odbyła się 21 marca 2017 r. w Sejmie oraz wcześniejszy materiał przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego.


Moje fotografie z Puszczy Białowieskiej zostały wykorzystane przez organizacje ekologiczne - Greenpeace, WWF, Client Earth oraz znalazły się w materiałach promujących ochronę Puszczy Białowieskiej w Polsce i za granicą.
W zeszłym roku nagrałem też krótki filmik, który był protestem przeciwko wycinkom. Przez rok dotarł on do 3 mln odbiorców na Facebooku.

Mam nadzieję, że uda się zatrzymać te nierozsądne działania i ocalić to wyjątkowe miejsce - las o charakterze naturalnym - dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej »


Suwalszczyzna 2002-2016
Galeria zdjęć Suwalszczyzna

Zapraszam do mocno odświeżonej galerii z Suwalszczyzny, gdzie znajdziecie sporo nowych zdjęć.

Suwalszczyzna zawsze należała do moich ulubionych miejsc w Polsce.Kiedyś jeździłem tam co roku, a szczególnym sentymentem darzyłem
Suwalski Park Krajobrazowy. Martwiłem się wtedy, że za jakiś czas region ten bardzo rozwinie się turystycznie, w negatywnym tego słowa znaczeniu - na malowniczych wzgórzach pojawią się nowe domy, a nad jeziorami powstaną plaże i sklepiki.

Na szczęście tak się nie stało. Jeśli szukacie więc miejsca, w którym chcielibyście odpocząć w ciszy i spokoju, to polecam odwiedzić Suwalszczyznę :-)


Biebrzański Park Narodowy 2007-2016
Galeria zdjęć Biebrzański Park Narodowy

W galerii znad Biebrzy kilka nowych, wczesnowiosennych kadrów :-)


Białoruś - nie publikowane zdjęcia
Galeria zdjęć Białoruś

Po 6 latach postanowiłem odświeżyć galerię zdjęć z Białorusi oraz dodałem ponad 20 nie publikowanych wcześniej fotografii.

Serdecznie zapraszam na wczesnowiosenne, sielskie krajobrazy :-)


Duchowe życie zwierząt
Duchowe życie zwierząt - Wydawnictwo Otwarte

Większość z Was zapewne zetknęła się z odkrywczym i fascynującym bestsellerem - "Sekretne Życie Drzew".
Tym razem gorąco polecam sięgnąć po kolejną książkę Petera Wohllebena - "Duchowe życie zwierząt", aby przekonać się, jak fascynujący jest świat zwierząt!

W książce znajdziecie kilka moich fotografii.


Białowieski Park Narodowy 2006-2016
Galeria zdjęć Białowieski Park Narodowy

Zapraszam na dużą aktualizację do galerii z Puszczy Białowieskiej.

Zdjęcia oznaczone są jako Białowieski Park Narodowy lecz spora część z nich została zrobiona poza parkiem. Puszcza Białowieska to wyjątkowy las na skalę światową, który jako jedyne miejsce w Polsce znalazł się na liście światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO.
Niestety cały czas jest eksploatowany gospodarczo i wycina się w nim wielkie drzewa :-(

Mam wielką nadzieję, że w końcu przyjdzie taki czas, że cały ten obszar Puszczy Białowieskiej zostanie objęty parkiem narodowym.


Park Narodowy Ujście Warty 2010-2013
Galeria zdjęć Park Narodowy Ujście Warty

Zapraszam do odświeżonych zdjęć z najmłodszego polskiego parku narodowego - Ujścia Warty, który powstał w 2001 roku.
W galerii znajdziecie wczesnowiosenne rozlewiska czyli temat zupełnie na czasie ;-)


Tatrzański Park Narodowy 2011-2016
Galeria zdjęć Tatrzański Park Narodowy

W galerii z Tatr sporo nowych zdjęć, m. in. zimowe krajobrazy oraz wiosenne ujęcia krokusów. Zapraszam :-)

A przy okazji na tegoroczne krokusy polecam Wam wybrać się w pobliskie Gorce. Tam także krokusów jest pod dostatkiem, widoki piękne i nie ma korków jak przy parkingu do Doliny Chochołowskiej :-)


Mazowsze 2003-2016
Galeria zdjęć Mazowsze

W galerii Mazowsze pojawiło się sporo nowych zdjęć :-)

To jedna z najstarszych i chyba najbardziej​ ​różnorodnych w swej tematyce​ ​galerii. Znajdują się tutaj wymieszane zdjęcia z wielu lat a najstarsze z nich pochodzą z 2003 roku i były wykonane jeszcze na slajdach.

Niestety część miejsc już nie istnieje a kolejne zapewne przestaną istnieć w najbliższym czasie...


I Festiwal Fotografii i Filmu "Dzikie jest piękne"
I Festiwal Fotografii i Filmu

Serdecznie zapraszam jako współorganizator na I Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego Ursa Maior „Turnicki Park Narodowy – Brama do Bieszczad”.

Impreza odbędzie 2 - 3 maja 2017 roku w Galerii Sztuki Ursa Maior w Bieszczadach w Uhercach Mineralnych 122A.


Do zobaczenia :-)


Włoskie Dolomity
Galeria zdjęć Włochy Dolomity

Tym razem zapraszam na wędrówkę w wysokie, włoskie Dolomity :-)
To ścisłe, światowe TOP 10 dla fotografów krajobrazu. Niesamowite widoki a jednocześnie bardzo duża dostępność gór ze względu na liczne drogi oraz wysoko położone schroniska górskie.
Oprócz krajobrazów na szlakach można zaobserwować wiele gatunków ptaków oraz sympatyczne świstaki ;-)


Zimowe Karkonosze 2011-2016
Galeria zdjęć Karkonoski Park Narodowy

W galerii Karkonoski Park Narodowy znalazło się jeszcze kilka zimowych zdjęć z poprzednich lat. Zapraszam :-)


Plecak dla fotografa i podróżnika

Fotografując i podróżując, mamy określone wymagania co do bagażu. Z jednej strony chcemy, aby nasz cenny sprzęt był dobrze chroniony, żeby był do niego łatwy i szybki dostęp, a z drugiej strony chcielibyśmy, aby znalazło się w nim miejsce nie tylko na sprzęt fotograficzny, dodatkowy polar, ale także na sprzęt turystyczny – matę, namiot oraz coś do jedzenia.

czytaj więcej »


Ukraina 2015-2016
Galeria zdjęć Ukraina

Witam serdecznie w Nowym Roku i zapraszam na Ukrainę :-)
W galerii pojawiły się zdjęcia z zeszłorocznej wyprawy w Karpaty. Nowe fotografie są na końcu galerii i są dodatkiem do wcześniejszych ujęć z 2015 r.

Miłego oglądania i polecam wycieczkę w te rejony - to ostatnie momenty aby zobaczyć autentyczne wsie, które momentami są jak z obrazów z XIX wieku.
2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002